"Хто не знає свого минулого,той не вартий свого майбутнього PDF Друк
Написав Administrator
П'ятниця, 19 вересня 2014 00:00

Життя не стоїть на місці … Одні приходять у цей світ, а інші його залишають. Стикаючись з тим, що у близьких чи знайомих хтось помер, ми відчуваємо необхідність підтримати людину в горі, висловити своє співчуття, надати посильну допомогу.

Є у нашому місті католицький цвинтар з невеликим пагорбом, який, за переказами, і є місцем колишньої каплиці графів Браницьких. Люди (а це переважно поляки, які проживали тут до ІІ світової війни), які спочивають на ньому, померли в різні часи. На жаль, не залишилось і нащадків, які змогли б прибрати місце останнього спочинку померлих.

Проте польська громада, місцеві жителі не залишають без уваги католицький цвинтар.

12 вересня делегація Хелмського повіту Республіки Польща прибула в Любомль для впорядкування кладовища. Польська делегація складалась з викладачів Вищої Школи Заводової, яку очолив Зігмунд Гардінський (проректор, керівник відділу співпраці з-за кордоном).

Прибирання було організовано Товариством Польської Культури ім. М.Огінського. Учні 31 гр. Бойчук Андрій, Оліщук Роман, Сущик Юрій, Чуб Ярослав, Юхимчук Сергій, Крупеніч Роман не залишились осторонь такої події: допомагали загрібати листя, косити траву і вирубувати хащі.

Приймали участь в упорядкуванні цвинтаря і організації нашого міста, усі навчальні заклади. Спільними зусиллями прибрали майже 3 га. кладовища.

Така корисна робота сприяє зміцненню дружби, посиленню товариських взаємовідносин між Україною та сусідньою Польщею.

В ході зустрічі з викладачами Вищої Школи Заводової пройшов обмін інформацією щодо особливостей навчання, умов участі учнів у різноманітних конкурсах. Ліцей і школа заводова обмінялися пізнавальною літературою «Костьол Св.Трійці в Любомлі (600 років)» та Енциклопедією Хелма.

Останнє оновлення на Четвер, 02 жовтня 2014 07:41