Про адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці PDF Друк

Любомльського професійного ліцею

№ __________ від 4 червня 2020р

Положення

Про  адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці в Любомльському  професійному  ліцеї

Триступеневий адміністративно-громадський контроль у системі « управління охороною праці є основною формою контролю адміністрації і комітету профспілки ліцею за станом умов і безпеки праці на робочих місцях і виконання посадовими особами, службами, працівниками і учнями вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності, інструкцій з охорони праці.

Такий контроль спрямований на створення безпечних умов праці в кожному структурному підрозділі, на кожному робочому місці, відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці в процесі трудової діяльності та навчання учнів ліцею.

Адміністративно-громадський контроль не виключає проведення адміністративного контролю, згідно з посадовими обов’язками керівників структурних підрозділів і інженера з охорони праці ліцею.

Перший ступінь контролю здійснюють завідуючі кабінетами хімії, фізики, біології, допризивної підготовки, комп’ютерного класу, навчальних майстерень, лабораторій, спортивного залу, вихователі.

Перед початком занять щоденно, а при відсутності занять 1 раз на тиждень.

На цьому етапі підлягають перевірці:

виконання заходів щодо усунення недоліків, порушень, встановлених попередньою перевіркою;

стан і правильність організації робочих місць (розміщення, наявність та робочий стан інструментів, лабораторного та фізкультурного обладнання, заготовок, пристрої тощо); наявність заземлення обладнання та справність запірних пристроїв;

наявність та справність захисних огороджень та екранів устаткування;

наявність вказівних написів на органах керування устаткуванням;

наявність та справність світильників місцевого освітлення, якщо вони передбачені в паспорті устаткування; безпечність технологічного обладнання; справність приточної та витяжної вентиляції; освітлення робочих місць.

При встановленні відхилень від норм охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, які можуть бути усунені, їх негайно усувають. Інші, для усунення яких необхідні додаткові витрати чи виклик спеціаліста, записуються в Журнал адміністративно-громадського контролю з вказівками термінів їх усунення, про що повідомляють відповідні служби.

Журнал адміністративно-громадського контролю повинен знаходитись в виробничій майстерні, лабораторії, гуртожитку, кабінеті.

Другий ступінь контролю здійснюють заступники директора, завуч, керівник фізвиховання, старший майстер у своїх структурних підрозділах та громадський інспектор з охорони праці один раз на 10 днів.

На цьому етапі перевіряють:

організацію та результат роботи першого ступеня контролю;

виконання заходів, визначених під час проведення попередньої перевірки другого ступеня контролю;

виконання заходів за приписами та вказівками органів державного нагляду;

наявність інструкцій з охорони праці, правил безпеки життєдіяльності, як по професіях, так і по видам робіт; санітарний стан побутових та виробничих приміщень; наявність і правильність використання засобів індивідуального захисту; своєчасність і якість проведення інструктажу з охорони праці і безпеки життєдіяльності з працівниками і учнями; стан санітарно-побутових приміщень;

справність і відповідальність навчального і виробничого обладнання, транспортних засобів вимогам стандартів; наявність спецвзуття та засобів індивідуального захисту; стан куточків з охорони праці, наявність і стан плакатів, стендів з охорони праці; стан утримання проходів;

наявність і стан захисних, контрольно-вимірювальних приладів, знаків безпеки.

Результати перевірки записуються в Журнал адміністративно- громадського контролю.

Якщо намічені заходи, по усуненню недоліків не можуть бути виконані своїми силами, то керівник структурного підрозділу повинен повідомити адміністрацію ліцею.

Третій ступінь контролю здійснює керівник навчального закладу з інженером по охороні праці і головою профспілкового комітету раз в місяць.

На третьому ступені контролю необхідно перевірити:

організацію та результати роботи першого та другого ступеня контролю;

виконання наказів і розпоряджень організацій вищого рівня, рішень профспілкових органів приписів, органів державного нагляду, наказів керівника закладу і рішень профспілки з питань охорони праці;

виконання заходів по матеріалах розслідування нещасних випадків;

відповідність технічного стану будівель і споруд, приміщень і прилеглих до них територій, стану доріг, проходів тощо вимогам нормативно-технічної документації з охорони праці; ефективність роботи приточної та витяжної вентиляції; забезпечення працівників і учнів спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами захисту; стан стендів з охорони праці;

якість проведення навчання інструктажів з охорони праці і безпеки життєдіяльності працівників і учнів.На підставі результатів аналізу проводять перевірку стану усунення зауважень, записаних у журналі адміністративно-громадського *

контролю першого і другого ступенів.

На нарадах при директору ліцею за участю профспілкового активу

заслуховують відповідальних осіб, аналізують та обговорюють причини

нещасних випадків, які сталися в ліцеї.

Проведення наради оформляється протоколом із визначенням

встановлених недоліків і порушень, заходів і термінів щодо їх усунення та

відповідальних за це осіб.

Останнє оновлення на Четвер, 27 серпня 2020 07:39