З Україною в серці. Герої серед нас! Будьмо гідними наших героїв ! PDF Друк
Написав Administrator
Вівторок, 28 жовтня 2014 00:00

21 листопада указом Президента України визнано Днем Гідності та Свободи. Саме в цей день українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

Працівники та учні Любомльського професійного ліцею відзначили цю подію проведенням Уроку Мужності «Герої серед нас». Серед запрошених учасники АТО, колишні випускники ліцею Федчишин Володимир, Мокренко Сергій та житель м. Нововолинська Ковальчук Василь.

Хлопці розповідали про реалії війни, яка не вщухає на Сході України, про свій бойовий шлях: від Майдану до участі в Добровольчому українському корпусі громадського Руху «Правий Сектор». Глибоко вразили всіх присутніх розповіді про Іловайський котел, важкі будні солдатського життя в окопах, на передовій, участь в розвідувально-диверсійних групах, пережиту смерть побратимів на полі бою, патріотичні настрої наших бійців, допомогу волонтерів та важливість підтримки захисників Вітчизни.

Розповіді були надзвичайно щирими і водночас пронизані глибоким патріотизмом і вірою в перемогу. Сергій Мокренко зворушливо звернувся до учнів ліцею: «Україна - це мати, яка дала нам мову, традиції, культуру, козацьку відвагу, звитягу. Борітеся - поборете! Не треба стояти осторонь - ми на своїй землі, у своїй країні!»

У продовження заходу учасники гуртка «Мистецтво художнього слова» продемонстрували літературно-музичну композицію «Поставлю слово на сторожі», в якій відобразили події Майдану, вшанували Героїв Небесної Сотні, зупинилися на проблемах сьогодення.

Наприкінці заходу учні та працівники ліцею подякували гостям за їх патріотизм та відданість державі, висловили надію на те, що незабаром ми будемо жити під мирним небом над головою.

Рада міністрів учнівської республіки ініціювала проведення благодійних акцій: написання листа-підтримки воїнам «Листи на Схід» та збір коштів для української армії. З великою відповідальністю учні та працівники ліцею взяли участь в оголошених акціях: зібрані більше 3 тис.грн. та листи були передані місцевим волонтерам.

Слід відзначити, що зустріч з учасниками АТО, колишніми учнями ліцею, не перша. В вересні перед учнями та працівниками ліцею виступив військовий 95 житомирської аеромобільної бригади Рубан Сергій, в жовтні – військовий 51 Володимир-Волинської - Склянчук Сергій.

Такі зустрічі, акції для підростаючого покоління – моральний орієнтир у житті, урок патріотизму та любові до Батьківщини.

Лист солдату «На Схід»

Привітик! Я, Лобова Юлія, мені 16 років. Народилася і проживаю в мальовничому куточку України, серед голубооких озер, густих лісів в селі Острів’я Шацького району. Сім’я моя велика: мама, тато, три сестри і два братика. Найменшій Ганнусі буде 5 років. Вона одного разу запитала мене: «Що таке війна?». Я відповіла обережно, сказавши, що війна - то зла тітка, яка не любить мир. Ганнуся ще запитала, чи вона прийде і забере нас. Я відповіла, що не прийде, бо в нас є добрі янголи-охоронці, які нас захищають!

Я ніколи не думала, що жахіття війни може повторитися в 21 столітті, коли для життя є все, що тільки бажаєш. У кожного покоління свої герої. Українська політична нація ще досить молода. І зараз саме той час, коли починають з’являтися наші герої. Ними з упевненістю можна назвати тих українських солдатів, які захищають нашу Батьківщину, воюючи в зоні АТО.

Я не знаю, хто буде читати цей лист, але знаю одне… Для мене ти – Герой! Я ніколи не забуду твій подвиг, який ти здійснив заради світлого щасливого майбутнього, твою кров, пролиту за мир, справедливість, єдність країни. Про тебе писатимуть книги, твій героїзм вивчатимуть на уроках мої діти й онуки.

Пишаюсь тобою і бажаю швидкого повернення додому!!!

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Останнє оновлення на Вівторок, 25 листопада 2014 16:01