forex trading logo

Пошук

Навчальний візит до Польщі PDF Друк
Написав Андрій   
Субота, 13 травня 2017 06:50

 

в рамках проекту «АКТИВНА МОЛОДЬ НА РИНКУ ПРАЦІ- підвищення якості професійного та підприємницького навчання в українських навчальних закладах з використанням методів моделювання»

З 23 по 28 квітня проходив навчальний візит до Польщі в рамках проекту «АКТИВНА МОЛОДЬ НА РИНКУ ПРАЦІ - підвищення якості професійного та підприємницького навчання в українських навчальних закладах з використанням методів моделювання» для викладачів економіки ПТНЗ Волинської, Львівської, Рівненської областей. Від Любомльського професійного ліцею учасником візиту була викладач економіки Мохнюк О.П.

Проект співфінансований Міністерством закордонних справ Республіки Польщі в рамках програми польсько - української співпраці. Координаторами візиту були Войцех Одзімек, Девід Хоінкіс, Соломія Наумчук та перекладач пані Галина.

Головний партнер проекту - МАЛОПОЛЬСЬКИЙ ІНСТИТУТ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА АДМІНІСТРАЦІЇ (MISTiA) в Кракові. Інститут є регіональним осередком Фундації розвитку місцевої демократії з місцезнаходженням у Варшаві.

Місією MISTiA є надання допомоги особам, організаціям, які беруть участь у побудові громадянського суспільства і держави. Основні тематичні сфери, в яких MISTiA реалізує проекти, це: підтримка економічної активності населення, реалізація програм суспільної і професійної реінтеграції, економічна активізація молоді та груп, яким загрожує соціальне виключення, управління в публічній адміністрації і підприємствах, зародження i розвиток підприємницьких підходів та місцевих ініціатив, функціонування в структурах Європейського Союзу. Дуже важливою сферою діяльності Інституту є міжнародна співпраця, спрямована як на країни Східної Європи (Україну, Молдову, Грузію), так і Західної Європи (в основному партнерів з країн - членів Європейського Союзу).

Програма візиту включала в себе відвідання навчальних закладів Малопольського воєводства: Комплексу шкіл аграрного центру безперервного навчання в Черніхові, школи в Скавіні, Державної вищої професійної школи в Тарнові, Комплексу економічно-хімічних шкіл в Тшебіні, Повітового Центру безперервного навчання в Хшанові, Комплексу будівельних шкіл в Закопаному, Повітового центру професійного і безперервного навчання в Вєлічці, Комплексу шкіл ім. Брата Алойзи Косіби в Вєлічці (для дітей з інвалідністю).

Отримання та надання освітніх послуг  у Польщі відрізняється від  України. Зокрема, в ході зустрічей з’ясувалось, що не всі учні, які навчаються, отримують стипендію, а лише ті, хто має особливі заслуги в спорті, у професійних конкурсах, вагомі навчальні  досягнення на рівні повіту тощо. Фінансування навчальних закладів здійснюється виключно за гроші повіту. Адміністрація навчального закладу, заручившись підтримкою Ради повіту, приймає рішення про зміну або запровадження нових професій.                                             Педагогічні працівники беруть активну участь у написанні проектів, організованих ЄС, виграють гранти, які використовують у навчальних цілях. Учням створюються усі умови для повноцінного навчання: кабінети забезпечені  необхідними матеріалами (мультимедійні дошки, ноутбуки тощо), сучасні спортивні, тренажерні зали, басейни, офісна техніка в широкому доступі знаходиться на коридорах. Майстерні обладнанні під симуляційні, щоб учні отримали практичний досвід з професії, яку здобувають, та мали реальне уявлення про роботу на підприємстві.

Особливістю навчання є також відсутність відрахування коштів учнями під час проходження виробничої практики на підприємстві.  Оцінювання проводиться і електронному вигляді і батьки учнів можуть спостерігати за успішністю своїх дітей, зайшовши на сайт школи.

Польськими навчальними закладами велика увага приділяється  профорієнтаційній роботі: педагогічні працівники стимулюють учнів обирати їх навчальні заклади.

У Державній вищій професійній школі в Тарнові, Повітовому Центрі безперервного навчання в Хшанові створені умови для навчання людей «третього віку», тобто тих, хто вирішив змінити або здобути іншу професію навіть у дорослому віці. Навчання проводиться у вихідні дні.

Цікавою була і культурна програма візиту, під час якої відбулося  ознайомлення з Старим містом та Королівським Замком на Вавелі у Кракові, екскурсія до музею Аушвіц-Біркенау, соляної шахти Бохні, відпочинок у Хохоловських термах.

Поїздка отримала від учасників надзвичайно схвальні відгуки. Програма була насиченою і цікавою. Хочеться вірити, що досвід польських колег, пов’язаний з використанням інноваційних освітніх інструментів, спонукає нас до корисного використання та поширення його в нашому ліцеї.

 

викладач економіки Мохнюк О.П.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 26 травня 2017 08:57
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Вхід користувачівЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ditypolice@mvs.gov.uaЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Профорієнтаційний термінал Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Волинській області

Офіційний сайт Шацького благочиння Володимир-Волинської єпархії

Paradise Hosting Ukraine

Система Orphus
.